Menu

Sviťania prispeli k úspechu slovenskej výpravy na Majstrovstvách sveta v hasičskom športe

Tri medaily získalo Slovensko na Majstrovstvách sveta v hasičskom športe. Pričinili sa oň aj reprezentanti mesta Svit: Barbora Chybová, Lenka Nagyová a Alexandra Bartková (v kategórii Dorastenky) a Viliam Štinčík (v kategórii Muži).

Šampionát sa uskutočnil od 17. do 20. augusta 2016 v Ostrave v susednej Českej republike. Počas štyroch dní súťažilo viac ako 400 športovcov a športovkýň zo šestnástich krajín sveta v štyroch športových disciplínach – výstup do 4. podlažia cvičnej veže, beh na 100 m s prekážkami, štafeta 4 x 100 m a požiarny útok.
Medzi účastníkmi MS bolo aj niekoľko pretekárov z nášho regiónu a trénerov, ktorí ich sprevádzali. Svit úspešne reprezentovali absolventky ZŠ Mierová – Barbora Chybová, Lenka Nagyová a Alexandra Bartková. Sviťanky boli súčasťou družstva dorasteniek, ktorému sa darilo najmä v posledný deň MS v disciplíne požiarny útok, keď získali zlaté medaily s víťazným časom 20,87 s.

Zlato získali aj naši muži v disciplíne požiarny útok v konkurencii štrnástich tímov (výsledný čas: 25,52 s), členom reprezentačného družstva bol i Viliam Štinčík zo Svitu, ktorý sa stal najstarším majstrom sveta v hasičskom športe. Mimochodom, Svit mal aj najmladšieho účastníka celého šampionátu – 12-ročný Radovan Nagy štartoval medzi dorastencami.

O tretiu medailu sa postarali v disciplíne požiarny útok ženy Slovenska s časom 27,61 s.

V celkovom poradí družstiev sa Slovensko v kategóriách Muži a Ženy umiestnilo
na 5. mieste, slovenské dorastenky obsadili 4. miesto a dorastenci skončili na 8. mieste.

Všetkým reprezentantom a hlavne reprezentantom nášho mesta ďakujeme a blahoželáme k vynikajúcemu úspechu!