Menu

Iskra skončila na 4. ročníku Baťovho pohára štvrtá

BK Iskra Svit pod vedením prezidenta klubu Jána Drobného zorganizoval v dňoch 15. – 17. septembra už 4. ročník medzinárodného basketbalového turnaja o Baťov pohár.
Do Svitu pricestoval popredný slovenský tím BK Inter Bratislava, nováčik ligy MBK Lučenec, ale aj český účastník BK Lions Jindřichův Hradec.

Turnaj odštartoval vo štvrtok popoludní zápasom Interu proti Lučencu (83:68) a vo večerných hodinách sa pred domácim publikom predstavil Svit proti Jindřichovmu Hradcu, naši basketbalisti prehrali o 3 body – 77:80.


V piatok pokračoval turnaj zápasom Lučenca proti českému tímu, z ktorého vyšiel víťazne slovenský zástupca (83:70). V druhom piatkovom zápase naše „medvede“ nestačili na favorizovaný Inter (63:120).


V sobotu turnaj vyvrcholil: Inter zdolal Jindřichův Hradec (92:72) a Svit sa rozlúčil s Baťovým pohárom treťou prehrou, tentokrát nestačil na Lučenec (71:89).
Naši basketbalistom sa tak turnaj nevydaril, obsadili posledné štvrté miesto. Štvrtý ročník Baťovho pohára vyhral Inter, druhé miesto patrilo Lučencu, tretia priečka Jindřichovmu Hradcu.

 

Výsledkový servis:
BK Inter Bratislava - MBK Lučenec 83:68
BK Lions Jindřichův Hradec - BK Iskra Svit 80:77
MBK Lučenec - BK Lions Jindřichův Hradec 83:70
BK Iskra Svit - BK Inter Bratislava 63:120
BK Inter Bratislava - BK Lions Jindřichův Hradec 92:72
BK Iskra Svit - MBK Lučenec 71:89

Konečné poradie:
1. BK Inter Bratislava
2. MBK Lučenec
3. BK Lions Jindřichův Hradec (ČR)
4. BK Iskra Svit