Menu

Sviťania v slovenskej reprezentácii na Majstrovstvách sveta v nohejbale

Vo Svite máme aj nádejné mladé nohejbalové talenty! Sú nimi bratia Igor a Marek Hulínovci, ktorí v súčasnosti úspešne reprezentujú mesto Svit v slovenskej nohejbalovej reprezentácii v dresoch KAC Košice.

Igor Hulín ml. sa stal reprezentantom Slovenskej republiky v nohejbale v roku 2010. Už v roku 2013 reprezentoval mesto Svit a Slovenskú republiku na Svetovom pohári v Montreale, kde reprezentácia SR zvíťazila. O rok neskôr sa k reprezentácii pridal aj mladší brat Marek. V roku 2014 sa obaja stali vicemajstrami sveta a v roku 2015 vicemajstrami Európy v nohejbale. Bratia Hulínovci hrajú nohejbal aj v rámci I. Slovenskej nohejbalovej ligy a Interligy. V tomto roku sa už môžu pýšiť nielen trofejou získanou za víťazstvo v Slovenskom pohári v nohejbale mužov, ale aj 2. miestom vo finále Interligy v nohejbale družstiev a 1. miestom vo finále 1. Slovenskej nohejbalovej ligy. Rovnako úspešní boli Igor a Marek Hulínovci aj na Majstrovstvách SR v nohejbale trojíc a Majstrovstvách SR v nohejbale dvojíc, odkiaľ si odniesli zlaté trofeje. Igor Hulín bol zároveň ocenený ako najlepší hráč Interligy za rok 2016. Najbližšie budú Igor a Marek Hulínovci reprezentovať Slovenskú republiku na Majstrovstvách sveta v nohejbale, ktoré sa uskutočnia od 18. do 20. novembra 2016 v susednej Českej republike. 

Bratom Hulínovcom gratulujeme k vynikajúcim športovým úspechom, ďakujeme za vzornú reprezentáciu mesta a prajeme veľa ďalších cenných kovov do rozrastajúcej sa zbierky.