Menu

Memoriál Dušana Kaňuka tento rok v znamení sedmičiek

V sobotu 7. januára 2017 sa v Aréne BK Iskra Svit uskutočnil 7. ročník Memoriálu Dušana Kaňuka v basketbale so spomienkou na Vlada Mlynského a Jožka Minárika.

V turnaji si zmeralo svoje sily 6 mužstiev, z toho tri mužstvá zo Svitu - Muži v najlepších rokoch, Majstri, Legáto, družstvo z Liptovského Mikuláša, basketbalisti z Košíc a zahraničný hosť zo Srbska - Bačka Topola.

Z turnaja vzišlo víťazne družstvo Majstrov pod vedením Jána Drobného, druhé miesto obsadilo družstvo Bačka Topola zo Srbska a na bronzovej priečke skončilo mužstvo Legáto pod vedením Mariána Bezáka. Muži v najlepších rokoch skončili štvrtí, za nimi Liptovský Mikuláš a napokon Košice. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený p. Toporka z Košíc a najlepším strelcom sa stal Václav Hajduk z Legáta.

Poďakovanie za usporiadanie turnaja patrí hlavnému organizátorovi p. Dolinajovi, M. Martočkovi, R. Kovalíkovi a Mestu Svit na čele s primátorom mesta Miroslavom Škvarekom - hlavným sponzorom, ktorý prevzal nad turnajom záštitu. Ďalšími sponzormi turnaja boli Nadácia Chemosvit, R. Macurák – Cafe RAZY, J. Kalakaj spolužiak D. Kaňuka a J. Minárika, manželky našich kamarátov a priatelia, ktorí prispeli k obohateniu priebehu turnaja. Poďakovanie patrí aj všetkým rozhodcom, Miroslavovi a Gustávovi Farkašovcom a rovnako aj Igorovi Richnavskému za zabezpečenie časomiery.

Veríme, že pri ďalšom, ôsmom ročníku Memoriálu Dušana Kaňuka sa stretneme ešte v hojnejšom počte ako tento rok.