Menu

Prvý septembrový deň bude vo Svite patriť športu

Už 1. septembra 2017 sa na úpätí našich veľhôr uskutoční 3. ročník Podtatranského polmaratónu. Týmto podujatím zároveň vyvrcholí súťaženie o korunu bežeckého kráľa a bežeckej kráľovnej Tatier. O 11.00 hod. vyštartujú z centra Popradu stovky bežcov na trasu Podtatranského polmaratónu a na Primátorskú desiatku. Pretekať sa bude opäť cez obec Spišskú Teplicu s obrátkou vo Svite. Trať ponúka krásne výhľady na panorámu Tatier.

Zároveň sa zo Svitu vydajú na 10km trať do Popradu priaznivci Nordic walkingu.

Atmosféru ozajstných veľkých pretekov si môžu skúsiť aj žiaci od 7 do 15 rokov na mini polmaratónskej trati v dĺžke 2,1 km, na ktorú vyštartujú zo štartovacej brány bezprostredne po hlavnom poli pretekárov. Všetci zaregistrovaní žiaci dostanú štartovné čísla s čipom a ich prebeh cieľom zaznamená cieľová kamera a elektronická časomiera. V cieli ich podobne ako dospelých pretekárov čaká občerstvenie a účastnícka medaila. Prví traja vo všetkých kategóriách si pri slávnostnom vyhlasovaní výsledkov preberú krásne medaily. Všetci účastníci budú mať možnosť stiahnuť si z výsledkovej listiny účastnícky diplom so svojim výsledným časom a poradím. Pre budúcich prváčikov bude pripravená pretekárska trasa v dĺžke 300m.

POZOR NA DOPRAVNÉ OBMEDZENIA V MESTE SVIT POČAS PODTATRANSKÉHO POLMARATÓNU 

V čase od 10.00 do 12.30 hod. bude uzatvorená časť ul. Jilemnického od mosta cez rieku Poprad po križovatku s ul. Štúrovou, časť ul. Štúrovej po križovatku s ul. Hviezdoslavovou, časť ul. Hviezdoslavovej po most cez rieku Poprad a v čase od 10.00 do 13.00 hod. bude uzatvorený cyklistický chodník smerom z Poprade po budovu bývalého Svitpacku.

Sprievodný program v mestách Poprad a Svit

Pre rodiny mesto Poprad opäť pripraví rodinný športový súboj MAMA, TATO, ŠPORTUJTE S NAMI a náladu vyburcuje bubnová show skupiny Batida zo Svitu. Po vyhlásení výsledkov bude v centre Popradu koncert superstaristu Petra Bažíka. Bohatý sprievodný program bude aj vo Svite, kde sa na štadióne uskutočnia rôzne akcie pre všetky vekové kategórie v duchu hesla “Svit športuje”. Program vo Svite vyvrcholí ľudovou veselicou.

Viac informácií a registráciu nájdete na http://polmaraton.tatryvpohybe.sk 

 

Sprievodný program vo Svite:

  9.00 hod      SVITKA, SVITKO ODRÁŽAJ SA RÝCHLO (pred ZŠ Komenského - súťaž pre najmenších v odrážaní na odrážadlách po rozprávkovej dráhe)

10.00 hod      NORDIC WALKING v uliciach Svitu - seniori (štart na Futbalovom štadióne vo Svite)

10.00 hod      TVORIVÁ DIELŇA CVČ - vyrob si svoju magnetku

11.00 hod      NORDIC WALKING - oficiálne registrovaní (štart na Futbalovom štadióne vo Svite)

11.20 hod      Predpokladaný príchod prvých súťažiacich Podtatranského polmaratónu

13.30 hod      Ľudová veselica v areáli Futbalového štadióna