Všeobecne záväzné nariadenie o zákaze požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, či projekty zamerané na zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov základných škôl v meste a rekonštrukcia telocvične – to boli témy, ktoré rezonovali na rokovaní mestského zastupiteľstva vo štvrtok 27. septembra. Mestskí poslanci sa však venovali aj financovaniu opatrovateľskej služby či zmene územného plánu mesta.

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad v spolupráci s mestom Svit zorganizovali v utorok 25. septembra druhé tohtoročné stretnutie sociálnych a komunitných pracovníkov okresu Poprad a Levoča. Pozvaných účastníkov privítali a koordinačné stretnutie otvorili primátor mesta Svit Miroslav Škvarek spolu s riaditeľkou Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Poprade Veronikou Mlynárovou.

Komunálne voľby sa budú v mestách a obciach na Slovensku konať 10. novembra 2018, avšak miestne volebné komisie začali pracovať už tento mesiac. Na základe rozhodnutia predsedu Národnej rady Slovenskej republiky museli byť vytvorené do 11. septembra a prvykrát zasadať do 18. septembra 2018, aby preskúmali kandidátne listiny.

Počas uplynulého týždňa boli všetky podujatia venované zakladateľovi nášho mesta, Janovi Antonínovi Baťovi. Pripomenuli sme si nielen 120. výročie jeho narodenia, ale aj 80 rokov stredného odborného vzdelávania v meste, o ktorého vznik v meste sa Baťa pričinil. Vyvrcholením osláv bola slávnostná akadémia, na ktorej bol Strednej odbornej škole vo Svite udelený čestný názov a od štvrtka 13. septembra tak už škola oficiálne nesie vo svojom názve meno Jana Antonína Baťu.

Svetový Európsky týždeň mobility (ETM) sa koná každý rok od 16. do 22. septembra s cieľom povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility, aby vyzvali svojich obyvateľov využívať pre prepravu multimodálnu dopravu (peši, bicyklom či hromadnou dopravou) – alternatívy osobných motorových vozidiel.

V rámci Podtatranského polmaratónu sa v sobotu 1. septembra stretli nadšenci varenia gulášu na druhom ročníku Svitskej varešky. O putovnú varešku súťažilo tento rok celkovo osem družstiev. Návštevníci však mohli okrem klasických gulášov ochutnať aj trochu iný, vegetariánsky guláš.

Počas septembra sa v meste uskutoční nielen pouličný zber papiera, ale v rámci jesenného upratovania budú v uliciach postupne rozostavené veľkoobjemové kontajnery slúžiace na zber objemného, resp. nadrozmerného odpadu, ktorý kvôli rozmerom nie je možné umiestniť do odpadových nádob.

Centrum voľného času vo Svite je školské zariadenie, ktoré sa venuje mimoškolskej činnosti pre deti a dospelých vo veku od 5 do 30 rokov. Každoročne ponúka rôzne záujmové útvary a krúžky, ktoré sú jej neoddeliteľnou súčasťou. Venuje sa záujmovým útvarom v priebehu celého školského roka, príležitostným aktivitám a neformálnemu vzdelávaniu.

Ďalšie články...