Základná organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku (ZO JDS) vo Svite v spolupráci so spoločenskými organizáciami mesta a ostatnými organizáciami združujúcimi seniorov na území mesta zorganizovala už deviatykrát novoročné stretnutie seniorov s primátorkou, poslancami a ďalšími dôležitými predstaviteľmi mesta. Pozvaní boli i zástupcovia mestských podnikov, základných škôl či firiem pôsobiacich na území mesta.

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o príjmoch a podmienkach domácností v rámci projektu európskych štatistických zisťovaní. Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2019 zapojených viac ako 350 obcí, medzi nimi aj naše mesto. Do zisťovania je zaradených viac ako 6760 domácností. Zisťovanie sa uskutoční od 4. februára do 28. júna 2019.

Mesto Svit sa v tohtoročnom hlasovaní o detské ihriská od spoločnosti Lidl drží vo svojej kategórii na zatiaľ na treťom mieste. Avšak aby v meste vyrástlo nové krásne detské ihrisko Žihadielko, musíme postúpiť minimálne na druhé miesto, k čomu však mesto potrebuje aktívnu účasť všetkých občanov. Preto sme sa rozhodli, že v spolupráci s aktívnymi občiankami pripravíme pre všetkých hlasujúcich súťaž, aby boli k hlasovaniu viac motivovaní.

Spoločnosť LIDL znova vyhlásila súťaž v rámci projektu Ihrisko Žihadielko, ktorý je zameraný na rozvoj voľnočasových aktivít detí. V roku 2019 plánuje postaviť 10 detských ihrísk v mestách po celom Slovensku na základe výsledkov online hlasovania. Mestá, sú rozdelené do piatich kategórií podľa počtu obyvateľov. Svit patrí do kategórie s počtom obyvateľov do 11 999. Hlasovanie prebieha od 14. januára do 28. februára 2019.

Pokiaľ ste si na Vianoce zadovážili živý vianočný stromček a náhodou ho ešte stále máte doma, pretože neviete kam s ním, nemusíte mať obavy. Zber vianočných stromčekov vo Svite prebieha prostredníctvom pracovníkov Technických služieb mesta Svit a potrvá do konca januára 2019.

Mesto Svit plánuje vyhlásiť novú obchodnú verejnú súťaž na nájom nebytových priestorov v Dome kultúry vo Svite, za účelom prevádzkovania reštaurácie. Záujemcov o prenájom nebytových priestorov pozývame na stretnutie spojené s obhliadkou, ktoré sa uskutoční v utorok 8. januára 2019 o 13.00 h v Dome kultúry vo Svite na 1. poschodí.

Bližšie informácie na tel. č.: 0917 670 023, 052/78 75 128

Foto: ilustračné

Milí Sviťania,

na dvere nám klopú najkrajšie sviatky roka - Vianoce. Pre väčšinu ľudí je to obdobie stresu, zhonu, naháňania vianočných darčekov, veľkého upratovania či pečenia vianočných koláčikov. Vianoce však majú svoj hlbší a najmä skutočný význam, nad ktorým by sme sa mali popri tom všetkom zamyslieť. Vianočné sviatky jedinečnú atmosféru a zvláštne čaro, v oknách svietia vianočné stromčeky, na detských tváričkách je nemiznúci úsmev, všade rozvoniava vanilka, škorica a medovníčky. Vianoce sú naozaj sviatky radosti a pokoja, možno aj preto by sa každý z nás mal snažiť byť so svojimi blízkymi, snáď viac ako obvykle a uvedomiť si silu priateľstva, lásky a v neposlednom rade aj duchovných hodnôt.

Všetkým Vám preto želáme, aby ste tento rok prežili rozprávkovo krásne Vianoce, plné lásky, radosti a pokoja, ktoré Vám prinesú milión dôvodov na úsmev. Aspoň na chvíľu v kruhu svojej rodiny, priateľov a tých najbližších zabudnite na všetky každodenné starosti a myslite na tých, na ktorých Vám v živote naozaj záleží, pretože práve oni sú tým najkrajším a nenahraditeľným darčekom, ktorý nenájdete ukrytý pod žiadnym vianočným stromčekom!

Slovenskí skauti odovzdajú v nedeľu 16. decembra 2018 Betlehemské svetlo pokoja a lásky v Kostole svätého Jozefa, robotníka vo Svite poľským skautom. Tento rok to bude už po dvadsiaty deviatykrát, čo na Slovensko zavíta plamienok zo samotného Betlehema. Svetlo nesie posolstvo pokoja, lásky, mieru, jednoty - spoločné univerzálne hodnoty vlastné ľuďom bez ohľadu na to, akého sú vierovyznania, ku ktorej cirkvi sa hlásia, alebo či sú bez vyznania.

Štatistický úrad SR pravidelne realizuje zisťovanie údajov pre štatistiku rodinných účtov. Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2019 zapojených takmer 190 obcí, medzi nimi aj naše mesto. Do zisťovania je zaradených viac ako 2000 domácností. Zisťovanie sa uskutočňuje od 10. decembra 2018 do 31. decembra 2019.

Ďalšie články...