Slovenskí skauti odovzdajú v nedeľu 16. decembra 2018 Betlehemské svetlo pokoja a lásky v Kostole svätého Jozefa, robotníka vo Svite poľským skautom. Tento rok to bude už po dvadsiaty deviatykrát, čo na Slovensko zavíta plamienok zo samotného Betlehema. Svetlo nesie posolstvo pokoja, lásky, mieru, jednoty - spoločné univerzálne hodnoty vlastné ľuďom bez ohľadu na to, akého sú vierovyznania, ku ktorej cirkvi sa hlásia, alebo či sú bez vyznania.

Štatistický úrad SR pravidelne realizuje zisťovanie údajov pre štatistiku rodinných účtov. Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2019 zapojených takmer 190 obcí, medzi nimi aj naše mesto. Do zisťovania je zaradených viac ako 2000 domácností. Zisťovanie sa uskutočňuje od 10. decembra 2018 do 31. decembra 2019.

Triedený zber je na základe zákona o odpadoch zavedený v každom meste a obci. Občania triedia odpad alebo jeho zložky podľa jeho druhov, kategórií alebo iných kritérií. Samotný triedený zber teda vzniká práve vďaka občanom daného mesta alebo obce, ktorí odpad vzniknutý v domácnosti triedia do nádob alebo vriec naň určených. Zodpovedným triedením tak priamo vstupujú do systému triedeného zberu.

Na Mestskom úrade v Poprade sa v stredu 28. novembra 2018 uskutočnilo slávnostné odovzdávanie vyznamenaní bezpríspevkovým mnohonásobným darcom krvi z podtatranského regiónu. Na slávnostnom oceňovaní sa okrem darcov z popradského a kežmarského okresu zúčastnili aj zástupcovia Slovenského Červeného kríža, Národnej transfúznej stanice SR a zástupcovia miest a obcí, z ktorých pochádzajú pozvaní oceňovaní.

Používanie pyrotechniky je na území mesta Svit okrem Silvestra a výnimiek uvedených vo všeobecne záväznom nariadení, zakázané. Za porušenie všeobecne záväzného nariadenia hrozí pokuta až do výšky 500 eur, v prípade právnických osôb a fyzických osôb – podnikateľov môže byť pokuta až viac než 12-násobne vyššia.

V dnešnej uponáhľanej dobe máme čoraz menej času, a pritom od seba očakávame dokonalé výkony. S blížiacim sa koncom roka nás, viac než inokedy, začínajú dobiehať rôzne termíny, dostávame sa pod tlak a trpíme následkami stresu. Psychicky a duševne sme často vyčerpaní. Ideálnym spôsobom ako sa odreagovať, vypnúť neprestávajúce nutkanie niečo v hlave riešiť, či dobiť chýbajúcu energiu, je fyzická aktivita.

Kolobeh odpadu sa začína už pri samotnej výrobe, kde výrobca určuje, z čoho sa bude výrobok skladať a aký bude mať obal. Aby mohol byť výrobok využitý, vstupuje do kolobehu spotrebiteľ, ktorý daný výrobok zakúpi.

Prinášame Vám základné informácie súvisiace s návštevami cintorína, či boholužieb k Sviatku všetkých svätých a Pamiatke zosnulých vo Svite.

Ďalšie články...