Menu

Európsky týždeň mobility 2018

Svetový Európsky týždeň mobility (ETM) sa koná každý rok od 16. do 22. septembra s cieľom povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility, aby vyzvali svojich obyvateľov využívať pre prepravu multimodálnu dopravu (peši, bicyklom či hromadnou dopravou) – alternatívy osobných motorových vozidiel.

Po úspešnom minulom ročníku sa mesto Svit opäť rozhodlo zapojiť do tejto najväčšej a najrozšírenejšej kampane na svete na podporu trvalo udržateľnej mobility, ktorú koordinuje Slovenská agentúra životného prostredia. 

Téma EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY 2018 je „Kombinuj a choď!“. Pri propagácii tejto témy sa dôraz kladie na dosiahnutie cieľa cesty, často za nižšie náklady pre jednotlivca i spoločnosť, ako v prípade použitia súkromného vozidla.

V rámci Európskeho týždňa mobility sa každoročne koná aj Deň bez áut, ktorý pripadá tento rok na sobotu 22.9.2018. Aktivity v rámci tohto týždňa si pripravila aj Materská škola, kde sa v stredu bude konať Deň na kolieskach, vo štvrtok sa škôlkari vyberú na turistickú vychádzku a v piatok pobežia za zdravie.

Nechajte aj Vy 22.9.2018 auto doma!