Menu

Dušičky vo Svite

Prinášame Vám základné informácie súvisiace s návštevami cintorína, či boholužieb k Sviatku všetkých svätých a Pamiatke zosnulých vo Svite.

Otváracie hodiny cintorína vo Svite

Cintorín vo Svite je pre verejnosť otvorený 24 hodín denne a inak tomu nebude ani počas „dušičkového“ týždňa a Sviatku všetkých svätých, či Pamiatky zosnulých. V areáli cintorína návštevníci nájdu aj sviečkomat, v ktorom je možné zakúpiť rôzne sviečky a taktiež je tu možnosť zapožičania si krhly na vodu.

Spomienkové vence a zber odpadu

Pracovníci Technických služieb mesta Svit pre Vás v týchto dňoch pripravujú krásne spomienkové vence zo živej čečiny podľa želania. Tento rok si ich môžete vo Svite zakúpiť až na dvoch miestach – v budove verejnej zelene (bývalé skleníky) a v Dome smútku. 

Pre návštevníkov cintorína je pre prípad potreby v areáli pristavený veľkoobjemový kontajner na zber odpadu. 

Bohoslužby

Vo štvrtok 1. novembra 2018, na Sviatok všetkých svätých, sa o 14.00 hod. bude konať spoločná ekumenická dušičková pobožnosť. Na pobožnosti budú prítomní gréckokatolícki a evanjelickí duchovní, rovnako aj rímskokatolícki kňazi, nakoľko na svitskom cintoríne odpočívajú ľudia viacerých náboženských vyznaní. V piatok 2. novembra 2018 sa bude sláviť spomienka na Všetkých verných zosnulých. Ako každý rok, aj tentokrát sa v stredu 7. novembra o 19.00 hod.  bude na cintoríne konať aj pobožnosť za nenarodené deti. 

Mestská polícia

Mestská polícia bude počas týchto sviatočných dní vo zvýšenom nasadení najmä v okolí cintorína, vzhľadom na očakávaný veľký počet návštevníkov, kde bude v prípade potreby pomáhať pri riadení dopravy a zabezpečovaní verejného poriadku.

 

Foto: ilustračné, web