Memoriál Dušana Kaňuka sa konal už po ôsmykrát

V sobotu 6. januára 2018 sa v Aréne BK Iskra Svit uskutočnil 8. ročník Memoriálu Dušana Kaňuka v basketbale so spomienkou na Vlada Mlynského a Jožka Minárika.

V turnaji si zmeralo svoje sily 5 mužstiev, z toho tri mužstvá zo Svitu - Muži v najlepších rokoch, Majstri, Legáto, družstvo z Liptovského Mikuláša, a zahraničný hosť zo Srbska - Bačka Topola. Návšteva zo Srbska prišla do Svitu už vo štvrtok, pretože sa im veľmi páči tento podtatranský kraj a chceli viac spoznať krásy okolia. Spolu s domácimi hostiteľmi navštívili Popradské pleso a osviežili sa na blízkom termálnom kúpalisku vo Vrbove. V sobotu ich už však čakal priateľský basketbalový zápas na palubovke Iskra arény s ďalšími mužstvami.

Z turnaja vzišlo víťazne družstvo Majstrov pod vedením Jána Drobného, druhé miesto obsadilo družstvo Bačka Topola zo Srbska a na bronzovej priečke skončilo mužstvo Legáto pod vedením Mariána Bezáka. Basketbalisti z Liptovského Mikuláša skončili štvrtí, za nimi Muži v najlepších rokoch. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený p. Pavlovič zo srbského mužstva Bačka Topola a najlepším strelcom sa stal Tomáš Gajan z Legáta.

Poďakovanie za usporiadanie turnaja patrí hlavnému organizátorovi p. Dolinajovi, M. Martočkovi, R. Kovalíkovi a Mestu Svit na čele s primátorom mesta Miroslavom Škvarekom - hlavným sponzorom, ktorý prevzal nad turnajom záštitu. Ďalšími sponzormi turnaja boli Nadácia Chemosvit, R. Macurák – Cafe RAZY, Marián Bezák, J. Kalakaj spolužiak D. Kaňuka a J. Minárika, manželky našich kamarátov a priatelia, ktorí prispeli k obohateniu priebehu turnaja. Poďakovanie patrí aj všetkým rozhodcom, Miroslavovi a Gustávovi Farkašovcom a rovnako aj Igorovi Richnavskému za zabezpečenie časomiery.

Veríme, že pri ďalšom, deviatom ročníku Memoriálu Dušana Kaňuka bude počet basketbalistov ešte hojnejší ako tento rok.