Poslanci schválili viac peňazí pre deti, dôchodcov aj športovcov

Nové detské ihrisko v rámci projektu regenerácie sídliska E, podpora kultúrnym aktivitám, Jednote dôchodcov Slovenska i športovým klubom boli predmetom rokovania ostatného mestského zastupiteľstva vo štvrtok 22. februára. Mestskí poslanci podporili aj aktivity v oblasti sociálnych vecí .

Basketbalový klub mládeže, futbalový klub, atletický oddiel, tenisti i cyklisti z CK Energia spolu s hokejbalistami či plavkyňami dostanú na svoje aktivity 30-tisíc eur. Z tohto balíka sa ujde aj mladým hasičom a lukostrelcom. Poslanecký zbor rozdelil dotácie na základe prijatých žiadostí od jednotlivých klubov, ktoré na území mesta pôsobia.

Do kultúry poputuje z rozpočtu celkovo päť tisíc eur. V sociálnej oblasti získalo najvyššiu dotáciu občianske združenie Familiaris, ktoré prevádzkuje komunitné centrum Bonum a poskytuje opatrovateľskú službu a poradenstvo.

Sídlisko E bude zelenšie, mesto získalo na jeho vynovenie peniaze

Poslanci vo štvrtok schválili aj päťpercentnú spoluúčasť na projekte regenerácia vnútrobloku na sídlisku E. Mesto už dostalo rozhodnutie o schválení nenávratného finančného príspevku vo výške viac než 231-tisíc eur z fondov Európskej únie. Celkové oprávnené výdavky na regeneráciu budú približne 243,3-tisíc eur.

Vďaka tomu na sídlisku pribudne nová zeleň, stromová alej a živé ploty. Vybudujú sa nové dláždené chodníky o výmere štyristo štvorcových metrov. Prepojovacie chodníky spolu s miestami na oddych chce mesto zosúladiť aj s pôvodnou zeleňou do funkčného celku.

Rodiny s malými deťmi sa určite potešia novému detskému ihrisku. Projekt počíta aj s vybudovaním nových lavičiek, košov či stojanov pre bicykle. Zvýšeniu bezpečnosti by malo pomôcť aj nainštalovanie nových osvetľovacích telies.