Chodievate do práce na bicykli? Alebo by ste chceli začať? Zapojte sa do celoslovenskej súťaže

Po minuloročnom rekordnom ročníku, v ktorom sa v máji vydalo do ulíc viac než 8 500 obyvateľov zo 74 samospráv, pokračuje kampaň „Do práce na bicykli“ svojím 5. celoslovenským ročníkom s ambíciou ešte viac rozšíriť počty súťažiacich, motivovať samosprávy k intenzívnejšiemu rozvoju cyklistickej infraštruktúry a zamestnávateľov k zlepšeniu podmienok pre pracovníkov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli. V roku 2017 sa Mesto Svit stalo víťazom v kategórii samospráv v rámci celého Slovenska, kedy sa počas súťaže najazdilo vo Svite vyše 14-tisíc kilometrov. Životné prostredie sme tak od emisií ušetrili o 3545,56 kg CO₂. Mesto Svit sa počas mája plánuje opätovne zapojiť do tejto celonárodnej súťaže.

Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“ S týmto mottom sa populárna súťaž Do práce na bicykli opäť vracia do slovenských miest. Piaty ročník kampane, ktorej cieľom je podpora rozvoja udržateľnej mestskej mobility s dôrazom na cyklodopravu, vyhlásilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Tisícom obyvateľov tak znova otvorilo možnosť objaviť atraktívnou formou výhody dochádzania do práce na dvoch kolesách, hromadnou dopravou alebo pešo.

Cieľom súťaže "Do práce na bicykli" je motivovať ľudí, aby čo najviac využívali bicykel ako každodennú formu dopravy do zamestnania a aj takýmto spôsobom zlepšili svoje zdravie a prispeli k zníženiu podielu individuálnej automobilovej dopravy v meste a následne k zvýšeniu kvality života v ňom. Kampaň je aj tento rok otvorená pre každého, kto chce podporiť rozvoj cyklodopravy na Slovensku, chce si vyskúšať aspoň na jeden mesiac výhody prepravy bicyklom, ale aj pre tých, ktorí si chcú jednoducho zasúťažiť o hodnotné ceny.

Projekt má zábavnou formou podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách, podnietiť samosprávy a zamestnávateľov, aby vytvárali na svojom území vhodné podmienky na využívanie cyklistickej dopravy. Na celoslovenskej úrovni súťaž od roku 2014 organizuje občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica, vyhlasovateľom je národný cyklokoordinátor Peter Klučka. Hlavným partnerom kampane je Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Touto cestou chceme osloviť všetky firmy, podnikateľov, inštitúcie a organizácie, ktoré majú sídlo v meste Svit,

aby sa spolu so svojimi zamestnancami zapojili aj do tohto ročníka súťaže.

Okrem zamestnancov je už druhý rok kampaň otvorená aj pre študentov stredných a vysokých škôl.

Súťaž je určená pre 2 - 4 členné tímy zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie,

ktoré sa zaregistrujú do 5. mája 2018 na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Tieto tímy budú počas mesiaca máj dochádzať do zamestnania a budú si o tom viesť evidenciu

na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu v zmysle štatútu súťaže.

KOMPLETNÉ PRAVIDLÁ SÚŤAŽE – štatút súťaže a bližšie informácie nájdete na

www.dopracenabicykli.eu

Lokálny koordinátor súťaže pre mesto Svit: JUDr. Lenka Faixová, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., tel.: +421 918 246 651