Menu

Mestskí policajti dnes našli spiace dieťa v zamknutom aute

Dnes v dopoludňajších hodinách členovia hliadky Mestskej polície Svit Pavol Chalúpka a Peter Čech prijali oznámenie, že pred predajňou Lidl sa v zaparkovanom vozidle nachádza spiace dieťa.

Počas uplynulých dní sa teploty šplhali skutočne vysoko a inak to nebolo ani dnes. Oznamovateľ hliadke potvrdil, že dieťa sa v aute nachádza minimálne 20 minút, na základe čoho hliadka situáciu vyhodnotila tak, že môže byť ohrozený život a zdravie dieťaťa.

Príslušníci MsP svojou duchaprítomnosťou a šikovnosťou odistili auto a spiace dieťa odtiaľ vybrali. Dieťa prejavovalo známky prehriatia a bolo spotené a smädné. Policajti mu poskytli vodu.

Matka dieťaťa po príchode k motorovému vozidlu bola dôrazne napomenutá za svoje nezodpovedné správanie, ktorým  vážne ohrozila život svojho dieťaťa. Za promptný zásah hliadke poďakovala. 

Poďakovanie zároveň patrí vnímavej oznamovateľke udalosti. Vďaka pozornosti občanov môže byť polícia efektívnejšia a akcieschopnejšia.

 

Ak si chcete prečítať viac informácií o tom, ako správne postupovať v podobných prípadoch, kliknite na nasledujúci link:

https://www.pravnenoviny.sk/dieta-v-uzamknutom-aute-odporucany-postup-podmienky-trestnej-zodpovednosti-rodica-i-zachrancu